Chata na Sázavě - Český Šternberk


Český Šternberk je neodmyslitelně spjat s hradem, který se vypíná na vrcholu kopce nad městem. Tento hrad, který je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších v České republice, byl postaven ve 13. století a dodnes je majetkem původního šlechtického rodu Šternberků. 

Pro milovníky přírody je Český Šternberk a jeho okolí pravým rájem. Zde se nachází rozsáhlé lesy, které vás přivítají svou klidnou atmosférou a krásnou faunou a flórou. Výlety do okolní přírody jsou skvělým způsobem, jak se odpojit od každodenního stresu a obdivovat přírodu v její nejčistší podobě. Můžete se vydat na procházku po značených stezkách, projet se na kole nebo si pronajmout loď a projet se po Sázavě. Český Šternberk a jeho okolí jsou dobře dostupné z hlavního města Prahy po dálnici D1. Z centra Prahy do Českého Šternberku trvá cesta 41 minut autem. Alternativně můžete využít vlak a udělat si krásný výlet Posázavským Pacifikem.

A právě v tomto malebném kraji nabízíme k prodeji romantickou chatu s překrásnou zahradou o celkové rozloze 588 m². Chata se nalézá v mírném svahu v chatové osadě na břehu Sázavy a od centra městysu Český Šternberk je vzdálena zhruba 1 km. 

Zastavěná plocha: 44 m²
Velikost pozemku: 588 m²

Vlastnictví: osobní
Příjezdová komunikace: obecní
Elektřina: ano
Voda: studna na pozemku
Vytápění: krbová kamna 


PRODEJNÍ CENA : 2.490.000 Kč 


Obytná plocha chaty činí 44 m² a dispozičně je řešena jako obývací pokoj s kuchyňským koutem, dvě malé oddělené ložnice a koupelna se sprchovým koutem a WC. Z obývacího pokoje je vstup na zadní terasu. Pod chatou je garáž, která slouží jako úložné prostory. Chata je zbudována na kamenných základech. Svislé konstrukce jsou dřevěné trámkové, vnější opláštění sololitové desky s izolací, uvnitř jsou prostory obloženy dřevěnými palubkami. V obytné místnosti je položena plovoucí laminátová podlaha, okolo kamen a v koupelně dlažba. Voda je zavedena do koupelny, v kuchyňském koutě ne. Vytápění je řešeno krbovými kamny. Ohřev vody je zajištěn pomocí el. bojleru, který je umístěn v garáži. Chata je napojena na elektřinu a na pozemku má vlastní studnu. Odpad je sveden do trativodu.  Přístup k chatě je po obecní komunikaci.


Chata na Sázavě je ideální pro ty, kteří hledají klid a relaxaci daleko od městského ruchu. Toto fascinující místo vám poskytne zážitky, které si budete pamatovat celý život.