Jak dobře připravit nemovitost k prodeji

07.01.2020

Pokud se chystáte prodat nemovitost a chcete mít co nejvíce potencionálních zájemců a dosáhnout tak maximální možné ceny, určitě uvažujete o tom, jak dobře nemovitost k prodeji připravit.

Není to zbytečné?

Proč bych to měl dělat, když se v dnešní době prodá cokoliv? Já nechci mnoho zájemců, stačí mi ten jeden, který to koupí. Nechci klamat lidi, chci, aby nemovitost na fotce vypadala tak, jak ve skutečnosti vypadá. Takové a další názory slýcháme denně a jsou naprosto pochopitelné. Samozřejmě se dá i s většinou souhlasit a i tak lze prodat nemovitost. Ne však za maximální cenu, naopak, někdy i o desítky procent levněji. Pokud Vy chcete prodat za dobrou cenu, čtěte dál. V tomto článku Vás nechám nahlédnout pod pokličku naší každodenní činnosti. Prozradím Vám, proč dokážeme v Remaxu prodat velmi výhodně.

Psychologie

Prodej nemovitosti je prostě psychologie, pracujeme s emocemi lidí. Zájemcům také často chybí představivost a nedokáží se oprostit od vybavení, které se v nemovitosti právě nachází. Celkovým výsledkem našeho snažení tedy vždy musí být vzbuzení dobrého pocitu u potencionálních kupujících. A to jak při prezentaci na fotografiích a na serverech, tak také při samotné návštěvě nemovitosti.

Jak na to?

V první řadě je třeba řádně uklidit. Cílem je nemovitost "odosobnit". Nejde jen o běžný úklid, na který je většina z nás zvyklá. Zájemce nechce vidět v kuchyni rychlovarnou konvici, prostředek na mytí nádobí, topinkovač a mýdlo, které nám dala k narozeninám babička... Také není zvědavý na typ šampónu a tělového mléka, které používáme a rádi necháváme v koupelně na vaně, mimo jiné, ještě delikátnější věci... To si často neuvědomíme, proto je velmi dobré přizvat "někoho zvenčí", kdo úklid s námi zkonzultuje. My se vždy snažíme vzbudit dojem hotelového pokoje, kde se chce každý ubytovat. Projděte si nabídky pětihvězdičkových hotelů v evropských metropolích pro Vaši inspiraci, stojí to za to!

Je také velmi dobré vymalovat a opravit nejviditelnější šrámy, díry po sundaných obrázcích, otlučené rohy a praskliny. Mnohem lépe se prodává nemovitost čerstvě bíle vymalovaná, než šmoulí pokojíček po odstěhování tří dětí... Jednoduše odstraňte nedokonalosti, které vzbuzují negativní pocity. Stejně tak upomínkové předměty z dovolené, obrázky naší rodiny či jiné různé zvláštnosti se do prezentace nemovitosti prostě nehodí.

Jdeme na prezentaci

V tuto chvíli máme již nemovitost vymalovanou, uklizenou, odosobněnou a nastupuje ta chvíle na profesionální prezentaci. V našem případě nastupuje tým lidí včetně homestagerky a fotografa. Zde je vhodné doladit nemovitost vkusnými a vhodnými dekoracemi, polštářky, ustlat správně postele, naaranžovat květiny atd. Vše v neutrální, spíše v chladivé barvě. A poté nezbývá než nafotit a správně nemovitost popsat.

Zde jen doporučujeme fotit se správným vybavením, pokud možno zabírat co největší prostor, případně skládat jednotlivé fotografie do panoramatických. Výsledkem by měla být pěkná, barevná (pozor ne přesvícená) fotografie, ze které získáme povědomí o místnosti. Více o prezentaci nemovitosti se také můžete dočíst v mám článku - Zvyšuje homestaging ceny bytů a domů?.

Aktivujte smysly

A jdeme na prohlídku. Samozřejmě máme připravené všechny dokumenty a náležitosti k nahlédnutí případným zájemcům (co vše potřebujete se dozvíte také v článku - Chci prodat nemovitost, jaké dokumenty k tomu potřebuji). Nezapomínáme ale také aktivovat smysly. Pomůže nám vůně čerstvě uvařené kávy, jablečného štrůdlu nebo vanilky. Nic také nezkazíme tichým podkresem příjemné hudby.

Hurá do toho

Pokud využijete těchto rad a tipů, čeká Vás úspěšný prodej nemovitosti dle Vašich představ. Navíc Vám zůstane příjemná vzpomínka na Vaši nemovitost v podobě krásné prezentace a fotografií.

No a pokud se na to zrovna necítíte, věřte, že pro nás v Remaxu je toto denním chlebem a moc nás to baví. Vyzkoušejte si tedy práci profesionálů, stojí to za to!