Funkcionalistická vilka ve fantastické lokalitě.

Tato funkcionalistická vilka se zahradou orientovanou na jižní stranu se nachází v jedné z nejprestižnějších ulic ve Strakonicích. V této ulici byly v 70.letech 20. století postaveny pouze rodinné domy ve stylu funkcionalismu. Některé jsou v původním stavu, jiné již velmi vkusně zrekonstruovány. Vilka, která je nyní na prodej, je v původním stavu a vy si ji můžete zrekonstruovat zcela podle svých představ. 

Užitná plocha domu: 214,9 m2
Dispozice: 5+1
Pozemek: 894 m2
Zastavěná plocha: 133 m2
Garáž: 2x 
Sklepní prostory: ANO

Typ vlastnictví: Osobní
Rodinný dům z roku 1973
Energetický štítek budovy: D
Podlaží: -1.NP + 1.NP + 2.NP
Vytápění domu: Plynový kotel

Náklady na bydlení/měsíc - počítáno pro 4 člennou rodinu:
6.000 Kč - plyn
2.550 Kč - elektřina
1.500 Kč - vodné/stočné
Celkem: 10.000 Kč/měsíc

Prohlídkové dny: 4.-5.května 2024 (termín a čas si prosím rezervujte)


PRODEJNÍ CENA : 7.100.000 Kč 


Jednoduchý tvar, rovná střecha a nadčasový design, který se neokouká ani za 100 let. Pokud tomuto domu vdechnete nový život, získáte opravdový klenot k bydlení. 

V přízemí rodinného domu je je obývací pokoj, jídelna se vstupem na terasu a zahradu a samostatná malá kuchyň s přilehlou komorou na potraviny.  Dále je zde menší koupelna se sprchovým koutem a ze vstupní haly je možné sejít do sklepních prostor domu. Pod nezastřešenou terasou je situována druhá garáž. 

V patře jsou tři samostatné ložnice, pracovna a druhá koupelna s vanou. Z prostřední ložnice je vstup na balkon s výhledem do zahrady.  

Zahrada je lehce svažitá, orientovaná na jižní stranu a poskytuje dostatek prostoru pro zapuštěný bazén  o rozměrech 3,5m x 5,5m. Na zahradě jsou vysazeny ovocné stromy, jehličnany i okrasné keře. V dolním rohu zahrady je skleník. 

Půdorysy domu - současný stav:

Velmi jednoduchou úpravou dispozice přízemí získáte moderní vzdušné prostory odpovídající současným trendům rodinného bydlení.

Pár technických informací závěrem......

Základy domu tvoří betonové pasy, na zdivo byly použity polystyrenové tvárnice s betonovou výplní. Dům je navíc zateplen polystyrenem, který je pod fasádou. Dům má tedy velmi dobrou izolaci a bude dostačující pouze nová fasáda. Současná fasáda domu je krémová, tzv. břízolit. Vnitřní omítky jsou vápenné štukové. 

Stropy jsou keramické. Střecha je plochá s vnitřním svodem a živičnou krytinou. Dům je vytápěn centrálně pomocí plynového kotle, ale v rámci celkové rekonstrukce lze samozřejmě přejít na efektivnější spotřebu elektřiny a vytápění, plynový kotel vyměnit za čerpadlo a na střechu položit fotovoltaické panely.

Voda se ohřívá pomocí elektrického bojleru. 

V domě jsou plastová bílá dvojskla z roku 2002. Dům je připojen na kanalizaci a vodovodní řad.  


Vypis z listu vlastnictví: