Stavební parcela

 Mladé - České Budějovice 6


Velikost parcely: 839 m² 
Ulice: Platanová
Sítě: EGD (plyn, elektřina), ČEVAK (vodovod a kanalizace)
Projekt: součástí prodeje je projektová dokumentace v rozsahu stavební části (bez řemesel) na výstavbu dvojdomku
Cena: 7.800.000 Kč (v případě rychlého jednání možná sleva)


K prodeji nabízíme stavební parcelu o velikosti 839 m² v katastrálním území České Budějovice 6 - městská část Mladé, ulice Platanová. Stavební parcela je kompletně zasíťovaná (vodovod, kanalizace, plynovod, elektřina, CETIM). Jedná se o rovinatý pozemek s vynikajícím přístupem. 

Na tomto pozemku je možné stavět rodinný dům, bytový dům, dvojdomek či trojdomek, pokud budou zachovány podmínky pro umístění objektu dle ÚP. Maximální zastavěnost pozemku je 40 %, možnost podsklepení, maximální výše domu jsou 2.NP s obytným podkrovím a sklonem sedlové střechy max. 35°, nebo 2.NP s plochou střechou.

K dispozici UPI ze dne 14.11.2023.

Součástí prodeje je projektová dokumentace (bez řemesel) na výstavbu dvojdomku, každý o podlahové ploše cca 150 m2, nebo si můžete vybrat trojdomek, jehož výměra by mohla vypadat takto: 

Městská část Mladé

Městská čtvrť Mladé se nachází v jihovýchodní části Českých Budějovic a od centra je vzdálena zhruba 5 minut jízdy autem. Jedná se o oblíbenou oblast pro bydlení mezi mladými rodinami, neboť nabízí klidnou atmosféru a zároveň snadný přístup k centru města. Lokalita poskytuje perfektní občanskou vybavenost a její obyvatelé mají snadný přístup ve všemu, co potřebují, aniž by museli cestovat do centra:

  • Základní a mateřská škola: 10 minut chůze (619 metrů)
  • Wellness centrum Osiková: 5 minut chůze
  • SKI servis a půjčovna lyží: 2 minuty chůze
  • PENNY Market: 2 minuty autem (518 metrů)
  • Autobusová zastávka: 5 minut chůze
  • Tenisové kurty/fotbalové hřiště: 5 minut chůze
  • Nemocnice: 6 minut autem
  • Vlakové a autobusové nádraží: 15 minut autobusem/ 5 minut autem
  • Nájezd na zanádražní spojku 2 min autem
  • Dálnice D3 (dokončení 2024) 4 min autem
Mladé je klidná a přátelská lokalita vhodná pro rodiny i jednotlivce, kteří hledají pohodlné a příjemné bydlení v Českých Budějovicích.

Využití pozemku dle platného územního plánu: 

Pozemek se nachází v území, pro který byl zpracován podrobnější územně plánovací podklad, a to Územní studie Mladé – Nad Potokem III. Dle této územní studie je pozemek součástí obytné smíšené zástavby (OSZ.1), pro kterou platí:

Hlavní využití:

Jedná se o území s vysoce různorodou skladbou obytných funkcí individuálního charakteru a funkcí veřejného vybavení a služeb malého a středního rozsahu, místního až celoměstského významu.

Obytnou funkcí se rozumí bydlení v obytných domech, jimiž se rozumí individuální rodinné domy, popřípadě i bytové (nájemní) vily nebo bytové domy (bodové domy) s bydlením individuálního nízkopodlažního charakteru.

Přípustné jsou rovněž činnosti, děje a zařízení poskytující služby zdravotní a sociální, vzdělávací, obchodní, restaurační, ubytovací, sportovní, kulturní a infrastrukturní (zejména dopravní), nepřekračující významem místní dosah. Přípustné je dále zřizovat a provozovat na těchto územích parkovací stání, odstavná stání a garáže pro potřeby vyvolané přípustným využitím území, zařízení a sítě technické infrastruktury nezbytné pro obsluhu území, doplňkové stavby ke stavbě hlavní (jako například zahradní altány, samostatné garáže pro osobní automobily apod.). Dále jsou dostupné účelové komunikace a zpevněné plochy, koncové úvratě, vjezdy a sjezdy na okolní pozemky pro obytnou individuální zástavbu.